28 квітня: сьогодні Світле Христове Воскресіння – Великдень

28 Квітня 2019, 09:30
З добрим ранечком! 2939
З добрим ранечком!

«Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!» Сьогодні Світле Христове Воскресіння – Великдень. Великдень для українців був Святом усіх свят, а також днем, що визначав життя людини і родини на майбутній рік, аж до наступного Великодня. Люди вірили, що на Великдень «Бог щастя ділить». По-друге, це було суто сімейне свято. Всі мали бути разом. В гості ж ходили лише наступного дня.

Головною вимогою святкової поведінки було нічне неспання (бдіння) протягом Великодньої ночі. Кожен член родини повинен був побувати в церкві на урочистій відправі. В іншому випадку можна було «проспати» долю. Вдома залишалися зовсім немічні, ті, хто не міг ходити. Існувало повір’я, що людина, яка першою повернеться з Великодньої служби, буде удачливою впродовж року.

Прийшовши з церкви – розговлялися. Починали зі шматочка паски, потім наставала черга крашанок. Великдень асоціювався з процвітанням, активізацією життя в усіх сферах, тому їжа повинна була бути якомога більш різноманітною. Стіл залишався накритим упродовж усієї Світлої седмиці. Прикметно, що на Великдень українці добре снідали, обідали, але не вечеряли (або ж вечеря була досить скромна) на знак пошани до свята.

Великдень – головне християнське свято, абсолютно несумісне з демонічним началом. В ці святі дні категорично заборонялося ворожити, гадати.

З іменинами вітайте Трохима, Андрія, Василісу, Анастасію.

Зустрічаймо Пасху Христову! Щиро помолімося над святою Паскою як за душі всіх спочилих пращурів, так і за душі всіх прийдешніх поколінь роду! Згадаймо в тихій урочистій молитві і душі тих, хто поліг на Майдані, і на передовій українського Сходу. Їхня жертва — це Христова жертва! Вони віддали свої життя за нашу з вами сьогоднішню мирну смачну Паску! Поєднаймо в цій молитві минуле з майбутнім. Злагоди, миру, любові, оновлення, благодаті Божої і в домівках, і в душах! Пильнуймо, плекаймо своє, шануймо своє, любімо своє — традиції, мову, історію й одне одного! Христос Воскрес!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1902 році: мінімалістичний –1, а найтеплішим у 1909 - +27,4.

Джерело: ukrinform.ua

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024
25.04.2024