Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Митрофорний протоієрей Олексій Никитюк
Митрофорний протоієрей Олексій Никитюк

Храм у Володимирі-Волинському має нового настоятеля

10:00 10.01.2021
1069

З благословення митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля.

Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк, інформують на сторінці Володимир-Волинської єпархії УПЦ (МП).

Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині 28 березня 1962 року. Неподалік рідного села Олексія знаходиться велична православна святиня – Почаївська лавра, яку хлопець відвідував у вільний від сільської роботи час.
Важливу роль у духовному становленні юнака відіграв також тодішній намісник Почаївської лаври архімандрит Миколай (Шкрумко), нині покійний митрополит Іжевський та Удмуртський, у якого Олексій згодом став іподияконом. Він став духовним наставником Олексія і підтримав його у бажанні вчитися у духовній семінарії, благословив його на навчання, давши рекомендацію і характеристику.
У 1984 році Олексій вступає до духовної семінарії. Закінчивши семінарію у 1988 році, Олексій вступає до Духовної академії.
Після закінчення навчання, на початку 90-х років, вже одруженим, випускник повертається додому, на Тернопільщину. З 1991 року в Почаєві почало діяти духовне училище, куди й був, згідно розподілу, направлений на посаду інспектора училища отець Олексій.
У древній Свято-Успенський храм отець Олексій прибув у 1996 році.
У 1997 році, відчуваючи гостру потребу в диригентах для сільських храмів єпархії, з благословення керуючого архієрея, отець Олексій засновує регентську єпархіальну школу, яка в 2004 році, була реорганізована в Духовне училище, та до 2018 року духовно опікується ним на посаді ректора, а пізніше на посаді викладача Церковно-Богослужбового уставу.
Окрім викладацької роботи отець Олексій очолює також паломницький центр Володимир-Волинської єпархії й організовує паломницькі поїздки по святих місцях», йдеться у повідомленні.

Читайте також: Храми Володимира-Волинського на ретро світлинах.ФОТО

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
17 січня
Вчора
15.01.2021
14.01.2021
13.01.2021
12.01.2021
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю