Ці зміни – неприємні, проте вимушені: чому відбувається скорочення у лікарні Володимира

24 Березня 2021, 11:30
Володимир-Волинське ТМО 2490
Володимир-Волинське ТМО

Через реформування вторинної ланки медицини, усі лікарні України змушені проводити оптимізацію чисельності кадрів та зменшувати штат працівників.

Володимир-Волинське ТМО з бюджетної установи перетворилось у комунальне підприємство і це неабияк впливає на діяльність закладу, змушує зменшувати чисельність працівників, аби зберегти лікарню з мінімальними втратами. Цю інформацію Район.Володимир-Волинський підтвердила гендиректорка медичного об'єднання Тетяна Ващук.

«У порівнянні з областю і з іншими районами Волині, у Володимир-Волинському ТМО і так відтермінували дану оптимізацію. В інших медичних закладах ці процеси почалися раніше і масовіше. В усій країні не найкраща ситуація у медичній галузі, всі йдуть таким непростим шляхом, а деякі медзаклади й взагалі закриваються. Ми вирішили підійти до цього процесу розважливо», – повідомила гендиректорка.

Відтак стало відомо, що у КП «Володимир-Волинське ТМО» скороченню підлягають 24,75 штатні посади. Скоротять 20 осіб, повідомлення про вивільнення отримає 31 працівник.

«Ми повинні думати про розвиток закладу. Основна функція закладу – якісне медичне обслуговування, на що виділяє кошти НСЗУ. З 1 червня буде змінене джерело фінансування, тому керівництво лікарні повинне працювати на випередження, щоб потім додаткові виплати не лягли на місцевий бюджет. Не скорочують лікарів, але оптимізація штату – це вимушений крок, який не відіб'ється на якості надання медичних послуг», – прокоментував ситуацію очільник Володимир-Волинської громади Ігор Пальонка на нещодавньому брифінгу з представниками місцевих ЗМІ.

Скорочення персоналу відбувається у багатьох лікарнях Волині. 

Наприклад керівник комунального підприємства «Маневицька центральна районна лікарня» Олег Бегаль на початку березня повідомив, що в медзакладі планують скорочення персоналу, бо «врізають» фінансування.

«Це відбувається на рівні держави. І то проблема по всіх районних лікарнях. Виділяють менше коштів на фінансування пакетів медичних послуг та ще й ставлять вимоги, які потрібно зробити за тиждень-другий», – сказав Олег Петрович.

Медична реформа також кинула виклик Турійській центральній районній лікарні.

Вона зумовила у медзакладі низку змін, деякі з них – неприємні, проте вимушені. Як-от: закриття інфекційного відділення на початку карантину, звільнення працівників, скорочення ліжок, переведення деяких послуг на аутсорсинг.

Старт другого етапу медичної реформи у Старовижівській центральній районній лікарні також був непростим. Труднощі розпочалися ще до початку пандемії, коли довелося закрити інфекційне відділення та звільняти працівників. Потім приєднались проблеми з оплатою комунальних послуг, маршрутами пацієнтів, закупівлею обладнання…

Як стало відомо Район.Володимир-Волинський, у Любомльській лікарні наразі 17,5 посад, 2 особи скоротили. У Камінь-Каширській – 15 працівників скорочено, у Локачинській – триває процес оптимізації чисельності персоналу, про скорочення повідомлено 40 осіб. У Ковельській лікарні за 2020 рік до 100 осіб звільнено по закінченню строкового договору.

 Читайте також: У Володимирі не «дали добро» на будівництво діагностичного центру біля лікарні

Коментар
30/07/2021 Четвер
29.07.2021
28.07.2021