Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Нацслужба здоров'я пропонує підвищити ставку сімейним лікарям до 710 гривень за одного пацієнта

19:00 14.10.2020
715

На сьогодні своїх лікарів обрали близько 75% українців.

Про це повідомляють на сторінці НСЗУ в мережі.

З початку цього року чисельність українців, які підписали декларації з лікарями, зросла на 1,5 мільйона.

У Програмі медичних гарантій-2021 Національна служба здоров’я України ініціює зміни у роботі первинної ланки надання медичної допомоги. Зокрема, збільшення базової капітаційної ставки за обслуговування одного пацієнта, з яким підписана декларація до 710 гривень.

Також пропонується запровадження індикаторів якості для первинної ланки медичної допомоги - від 2,5% до 5% доплати закладам за виконання умов договору. Це додаткові кошти, які заклад може отримати до капітаційної ставки. Проте якщо заклади не досягнуть поставлених індикаторів якості, штрафувати їх не будуть. Перелік індикаторів якості, за які заклад зможе отримати доплату, зараз фіналізується. Такими коефіцієнтами можуть бути регулярний моніторинг стану пацієнтів із ризиком серцево-судинних захворювань та отримання ними ліків за програмою «Доступні ліки», досягнення необхідного рівня вакцинації дітей відповідно до календаря щеплень та запобігання ургентних госпіталізацій пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, які знаходяться під наглядом сімейного лікаря

Завдяки запровадженню доплат закладам за досягнення індикаторів якості, має поліпшитися якість надання допомоги пацієнтам на первинному рівні. Зокрема, збільшити рівень вакцинації й покращити ведення хронічних захворювань, що дозволить зекономити кошти на стаціонарне лікування.

Ці зміни будуть впроваджені у наступному році за умови, що бюджет Програми медичних гарантій-2021 становитиме 225 мільярдів гривень.

Зміни до Програми медичних гарантій-2021 будуть розроблені за участі провідних експертів охорони здоров’я. Зараз пропозиції обговорює та доопрацьовує спеціальна робоча група.

Вже понад 2,5 роки українці мають можливість вільно обрати свого лікаря незалежно від місця реєстрації чи прописки. На сьогодні своїх лікарів обрали понад 30 мільйонів 600 тисяч українців. Це близько 75% населення країни. З початку цього року чисельність українців, які підписали декларації з лікарями, зросла на 1,5 мільйона

Первинну допомогу нашим громадянам надають понад 23 500 лікарів. 33% цих лікарів працюють в сільській місцевості та смт. Отже, мешканці сіл мають достатній доступ до первинної допомоги. 1500 лікарів «первинки», з якими уклали декларації наші громадяни, працюють в приватних закладах або мають власну практику.

На сьогодні НСЗУ законтрактувала 1686 надавачів первинної меддопомоги, з яких 1103 – комунальні медзаклади, 208 – приватні, 375 – лікарі-ФОП. Тобто 35% надавачів послуг первинної меддопомоги, законтрактованих НСЗУ, є приватними.

Кількість надавачів первинної допомоги, які уклали договір з НСЗУ, на сьогодні на 220 більше, ніж було на кінець минулого року. Причому 75% з цих нових закладів є приватними або лікарями-ФОП. З початку року заклади первинки отримали від НСЗУ 13,3 мільярда гривень за надання допомоги пацієнтам.

«Первинка» відіграє важливу роль у боротьбі з пандемією. У майже 600 медзакладах первинки було сформовано мобільні бригади, які виїжджають за направленням лікарів до пацієнтів з підозрою на COVID-19, щоб взяти у них матеріал для проведення ПЛР-тестування. В цих закладах утворена 1051 мобільна бригада.

Читайте також: Сімейні лікарі повторно отримають стандарти лікування пацієнтів з коронавірусом

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
24 жовтня
Сьогодні
Вчора
22.10.2020
21.10.2020
20.10.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю